Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Jarosław

Ogłoszenie o naborze osoby do świadczenia opieki wytchnieniowej

Utworzono dnia 14.04.2023

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu zatrudni na umowę zlecenie opiekuna wykonującego usługę opieki wytchnieniowej

Opis stanowiska

Zakres działań wykonywanych w ramach umowy:

  1. świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” -edycja 2023 realizowanego z Funduszu Solidarnościowego, stanowiącej wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad: dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności; osobami niepełnosprawnymi posiadającymi: a) orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo b) orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.), będącymi mieszkańcami Miasta Jarosławia poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w w/w formie usługi, która ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.
  2. pozostawaniu w gotowości do świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w danym miesiącu kalendarzowym, 7 dni w tygodniu w godzinach od 6.00 do 22.00, z tym, że rodzaj i zakres godzinowy usług opieki wytchnieniowej będzie uzależniony od stanu zdrowia i sytuacji życiowej uczestnika Programu.

Wymagania niezbędne:

  1. Posiadanie dyplomu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej [1] )/pielęgniarka lub innym, zapewniającym realizację usługi opieki wytchnieniowej w zakresie adekwatnym do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej lub
  2. posiadanie, co najmniej 6-miesięcznego udokumentowanego doświadczenia w udzielaniu bezpośredniej pomocy/opieki osobom niepełnosprawnym, w tym doświadczenia zawodowego, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnych w formie wolontariatu itp. Posiadanie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2, powinno zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym [2] ).

Wymagane dokumenty:

  1. CV
  2. dokumenty, zaświadczenia potwierdzające wymagania niezbędne określone w pkt 1 lub 2.

Oferujemy:

  1. wynagrodzenie do 40 zł brutto za godzinę świadczonej usługi opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej

Kandydatury oraz wymagane dokumenty należy złożyć w zaklejonych kopertach z dopiskiem: „ Opieka wytchnieniowa” -edycja 2023 w  pokoju nr 12 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu, ul. Słowackiego 34, 37-500 Jarosław do dnia 21 kwietnia 2023 r. lub wysłać na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu, ul. Słowackiego 34, 37-500 Jarosław.

Klauzula informacyjna Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2023

Zgodnie z art. 13 i art.14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.1, z późn. zm.), zwanego dalej „RODO”, informujemy, że:

  1. Administratorem danych osobowych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu z siedzibą przy ul. J. Słowackiego 34, 37-500 Jarosław, reprezentowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.
  2. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarosławiu powołany został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw: iod@mops.jaroslaw.pl, tel. 16 624 89 20.
  3. Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacja Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2023, w tym rozliczenie otrzymanych środków z Funduszu Solidarnościowego.
  4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit e RODO, tj. w związku z wykonaniem zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi oraz na podstawie art. 9 ust. 2 lit. g RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne ze względów związanych z ważnym interesem publicznym, na podstawie prawa Unii lub prawa państwa członkowskiego, które są proporcjonalne do wyznaczonego celu, nie naruszają istoty prawa do ochrony danych i przewidują odpowiednie i konkretne środki ochrony praw podstawowych i interesów osoby, której dane dotyczą, w tym do wypełnienia obowiązków w zakresie zabezpieczenia społecznego i ochrony socjalnej wynikających z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa"– edycja 2023, przyjętego na podstawie ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Funduszu Solidarnościowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1787).
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas wymagany przepisami prawa tj. przez okres realizacji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa"– edycja 2023 oraz przez okres niezbędny do rozliczenia wydatkowanych w ramach tego programu środków finansowych. Następnie, zgodnie z przepisami, dokumenty trafią do archiwum zakładowego.
  6. Źródłem pochodzenia danych osobowych mogą być wnioskodawcy, tj. osoby niepełnosprawne, rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych oraz osoby zatrudnione/świadczące/realizujące usługi asystenta.
  7. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty realizujące świadczenie. Dane osób fizycznych przetwarzane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu, w szczególności dane osób świadczących/realizujących usługi asystenta na rzecz uczestników Programu lub opiekunów prawnych mogą być udostępniane Ministrowi Rodziny i Polityki Społecznej lub Wojewodzie Podkarpackiemu m.in. do celów sprawozdawczych czy kontrolnych.
  8. Ma Pani/Pan prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, uzyskania ich kopii, prawo do ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, e-mail: kancelaria@uodo.gov.pl ). Ponadto ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych, a administratorowi nie wolno już przetwarzać tych danych osobowych, chyba że wykaże on istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec interesów, praw i wolności osoby, której dane dotyczą, lub podstaw do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
  9. Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z Programu jest dobrowolne, jednak niezbędne do wzięcia udziału w Programie.

[1] Zawód asystenta osoby niepełnosprawnej wymieniony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz. U. z 2018 r. poz. 227, z późn. zm.).

[2] Przez podmiot, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobie niepełnosprawnej, należy również rozumieć osobę fizyczną, która zleciła udzielenie bezpośredniej pomocy osobie niepełnosprawnej lub opiekuna prawnego. Przez zlecenie należy rozumieć, nie tylko umowy cywilnoprawne ale również umowy o pracę.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 119

W poprzednim tygodniu: 335

W tym miesiącu: 13

W poprzednim miesiącu: 1385

Wszystkich: 56485